- Apšvietimo, jėgos bei ryšio tinklų projektavimas
- Įrenginių iki 1000V (esančių sprogimo ir gaisro atžvilgiu pavojingose zonose) įtampos projektavimas
- Lauko elektrotechninių tinklų iki 1kV projektavimas
- Lauko jėgos bei apšvietimo elektros tinklų projektavimas
- Gatvių , aikščių, teritorijų apšvietimo pėsčiųjų ir dviračių takų projektavimas
- Lauko ryšių tinklų projektavimas
- Projektuojame ir montuojame vidines bei išorines apsaugos nuo žaibo sistemas
- Vidaus apšvietimo sistemų montavimas
- Vidaus elektros instaliacijos montavimas
- Jėgos tinklų įrengimas
- 0,4 kV ir 10 kV galinių ir jungiamųjų movų montavimas.
- Kintamos elektros srovės įrenginių sprogiuose ir gaisro atžvilgiu pavojingose zonose iki 1000V įtampos įrengimas.
- Elektrinio šildymo sistemų (šildomos grindys, elektrinių šildytuvų įrengimas, vamzdžių, stogų, apsauga nuo apledėjimų) montavimas
Projektuojame priešgaisrinę ir apsauginę signalizaciją, įeigos kontrolę (srautų valdymo sistemas, viešbučių sistemas, domofonus), automobilių stovėjimo aikštelių sistemas (šlagbaumus, numerių nuskaitymą, laisvų vietų aptikimo ir atvaizdavimo sistemas), įgarsinimo sistemas (evakuacijos valdymo, informacinio-pramoginio pobūdžio bei koncertinio lygio sistemas), vaizdo stebėjimo sistemas, kompiuterinius tinklus, telefoniją, IP televiziją, konferencinę įrangą bei multimedijos sistemas.
Galime suprojektuoti šių sistemų integraciją į vieningą vartotojo grafinę sąsają – tiek signalizacijos, tiek vaizdo stebėjimo, tiek įeigos kontrolės sistemų stebėjimas bei valdymas galimas iš vienos darbo vietos (ar nutolusių darbo vietų kompiuteryje ar mobiliąjame įrenginyje).
Tiesiogiai dirbame su skirtingais įrangos gamintojais ir tiekėjais, todėl pagal kliento porikius galime pasiūlyti tiek ekonomiškesnes, tiek itin patikimas, aukšto lygio sistemas.
Projektuojame automatikos ir išmanaus valdymo tinklus, apimančius visas pastato inžinerines sistemas – nuo šilumos ir šalčio gamybos, vėdinimo, dūmų šalinimo, gaisro gesinimo sistemų iki preciziško patalpų mikroklimato valdymo, oro temperatūros, kokybės ir drėgmės palaikymo, apšvietimo intensyvumo regiuliavimo, automatinio žaliuzių, roletų bei langų pavarų valdymo energijos išsaugojimui bei komforto užtikrinimui.
Sistemos valdomos centralizuotai, ekonomiškai, vieningai. Vartotojo grafinė sąsaja (įvairiais prieigos lygiais) saugiai pasiekiama iš bet kurio kompiuterio, mobiliojo įrenginio ar tiesiog liečiamo ekrano, įrengto aptarnaujamose patalpose ant sienos. Grafinės sąsajos dizainas gali būti priderintas prie pastato interjero dizaino ar sukurtas individualiai pagal kliento pageidavimus.
Naudojame tik atviro tipo įrangą ir ryšio protokolus, neprisirišant prie vieno konkretaus įrangos gamintojo, tai klientui suteikia laisvę integruoti papildomas sistemas, aptarnauti, naujinti ir tobulinti valdymo algoritmus pastato eksploatacijos metu.
Visuomet sakome, kad šiuolaikinis pastatas – tarsi gyvas organizmas, kuriame skirtingos sistemos dera tarpusavyje ir veikia kartu, užtikrindamos komfortą, efektyvų energijos naudojimą, stabilumą ir svarbiausia – investicijų atsiperkamumą bei pastato vertę. Šių tikslų pasiekti padeda moderni, apgalvotai suprojektuota ir teisingai įrengta pastato valdymo automatikos sistema.
- Pildome elektros darbų žurnalus
- Išduodame matavimo protokolus
- Rengiame elektros energijos apskaitą
- Atliekame esamos instaliacijos įvertinimą
- Paruošiame elektrotechninę dokumentaciją
- Teikiame techninę informaciją, išsamias konsultacijas
- Atliktus darbus priduodame Valstybinei energetikos komisijai (VEI)
- Teikiame pasiūlymus elektros įrenginių eksploatavimo saugos būklei gerinti
- Atliekame elektros tinklų sistemų matavimus įvairios paskirties objektuose
- Vykdome darbuotojų elektros įrenginių eksploatavimo saugos taisyklių reikalavimų laikymosi kontrolę
- Informuoja klientą apie pasikeitusius normatyvinius dokumentus elektros įrenginių eksploatavimo saugos srityje
- Profilaktinės elektros įrenginių apžiūros
- Remonto, keitimo darbai neatjungus įtampos
- Elektros skydų valymas ir kontaktų juose varžymas
- Bendrojo naudojimo elektros energijos tiekimo įrangos priežiūra
- Laidų ir kabelių taisymas arba keitimas lokalaus pažeidimo vietose
- Apšvietimo prietaisų – jungiklių, patronų, kištukinių lizdų, skirstomųjų dėžučių, automatinių jungiklių ir kt. remontas arba keitimas
- Varžų matavimai, įtampos, srovės, galios, nuotėkio srovių ir kt. parametrų matavimai
- Elektros tinklo analizatoriumi matuojame tinklo vartojamą galią, trikdžius, harmonikas, fazių disbalansą
- Grandinės fazė – nulis matavimas
- Įžeminimo įrenginio varžos matavimas
- Pereinamųjų kontaktų varžų matavimai
- Instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimas
Įmonėje dirba veržlus ir jaunas kolektyvas, kuriam patinka iššūkiai! Įsiklausoma į kiekvieno kliento smulkiausius norus, bei pageidavimus. Toks požiūris nelieka nepastebėtas – už unikalias idėjas ir jų pritaikymo būdus „Energus” jau dvejus metus iš eilės apdovanojama kasmetinėje LESTO ir „Verslo Žinių” organizuojamoje racionalaus energijos vartojimo konferencijoje „Energetinio efektyvumo sprendimai”.
Objektas, tai organizmas, tik analizuojant kiekvieno objekto energijos suvartojimus galima rasti kritines vietas. Geriausių rezultatų pasiekiame tik analizuodami objektą ir pateikdami tik konkrečiam objektui tinkamus sprendimus.
Dalyvaujame naujai statomų objektų intelektualių inžinerinių sistemų projektų rengime. Pritaikome objektą efektyviam energijos naudojimui. Iš sukauptos patirties užsiimant Energijos Taupymo sprendimais, padarėme išvadą.
Efektyviausias būdas sumažinti objekto inžinerinių sistemų energijos sąnaudas – dar prieš statybą, planavimo ir projektavimo etape, dalį Energijos Taupymo sprendimų įgyvendinti ruošiant projektus objekto inžinerinėms sistemoms.
Tokiu būdu galima sutaupyti ne tik būsimas energijos sąnaudas, tiesiogines investicijas į objekto statybas. Teisingai suprojektuotos ir parinktos efektyvios objekto inžinerinės sistemos (apšvietimas, vėdinimas, kondicionavimas, šaldymas, šildymas ir kita technologija, apjungta su Energijos Taupymo sprendimais), naudoja mažiau energijos. Sumažina bendrą objekto naudojamą galią, todėl iš skirstomųjų tinklų galios reikia pirkti mažiau.
Tvarių pastatų vertinimas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) standartas sukurtas Jungtinėje Karalystėje dar 1990 metais yra ilgiausias ir plačiausiai naudojamas vertinimo, reitingavimo ir sertifikavimo standartas pasaulyje.
Plačiausiai taikoma tvarių pastatų vertinimo ir sertifikavimo sistema įvertina pastato poveikį aplinkai gyvavimo ciklo metu. BREEAM standartas gali būti naudojamas vertinant tiek naujus, tiek jau esamus pastatus. Šiuo metu BREEAM vertinimą yra gavę daugiau negu 400tūkst. pastatų visame pasaulyje, ir apie 2 mln. pastatų yra užregistroti vertinimui.
BREEAM standartas nustato geriausią praktiką projekuojant tvarius pastatus ir tampa pagrindu nustatyti pastatų poveikį aplinkai. Daugiau apie BREEAM standartą čia.
- Konsultavimas diegiant tvarių pastatų standartus
- BREEAM sertfikavimas
Projektuojame mažai energijos vartojančius pastatus. Atliekame galimybių studijas pastatams pasiekti A, A+ arba A++ energinio naudingumo klases pirminėje projektavimo stadijoje – pastato koncepto sukūrimo metu. Atliekame skaičiavimus ir teikiame rekomendacijas užtikrinančias A, A+,A++ energinio naudingumo klases.
A ir aukštesnės energinio naudinugmo klasės pastatai neapsiriboja tik geru konstrukcijų apšiltinimu arba tik efektyvia inžinerine įranga – svarbu visuma. Pastatas turi tarnauti vartotojui kuo efektyviau ir prisitaikyti prie vartotojo poreikių. Dalinamės sukaupta patirtimi projektuojant mažai energijos vartojančius pastatus.
A energinio naudingumo klasės pastatams svarbu tinkamai suprojektuoti pastato atitvaras, inžinerinę įrangą (šilymo, vėdinimo, vėsinimo, apšvietimo, karšto vandens ruošimo) , suplanuoti sandarumo sluoksnį, apskaičiuoti ilginius šalčio tiltus.
Visi naujai statomi pastatai nuo 2016-11-01 privalo būti projektuojami ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės, o nuo 2017-01-01 A+ energinio naudingumo klasės.
-
Pastatų energinio naudingumo projektavimas
-
Galimybių studijų atlikimas
-
Energijos vartojimo auditai
Projektuojame moderniausias ir efektyviausias šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas, kurios gali būti automatizuotai valdomos bei stebimos. Sistemos yra kiekvienu atveju kuriamos pagal individualius poreikius bei aplinkybes. Patalpų komfortas, mažiausios įmanomos energijos sąnaudos ir ekonominis racionalumas – tai trys dedamosios, į kurias inžinieriai atsižvelgia pirmiausiai. Visa tai padaryti tampa nesudėtinga kai komandoje turima energinio naudingumo ir projektavimo ekspertų komandą.
Vienose rankose valdydami inžinerinių ŠVOK sistemų projektavimą, pastato energinio naudinugmo projektavimą, lauko inžinerinių sistemų projektavimą ir automatiką, galime pasiųlyti inovatoriškas idėjas pagerinančias pastatų mikroklimatą ir mažinančias ekspotacines inžinerinių istemų išlaidas.
-
Šildymo sistemų projektavimas
-
Vėdinimo sistemų projektavimas
-
Oro kondicionavimo sistemų projektavimas
-
Konsultacijos ŠVOK sistemų projektavimo klausimais
Energinio naudingumo techninė priežiūra – projektinių sprendimų įgyvendinimo tikrinimas pastato statymo metu. Tikrinamas pastato atitikimas energinio naudinugmo klasei visu statybų metu. Tirkinama ar dokumentacja , izoliacinių medžiagų deklaracijos atitinka reikalavimus, izoliacinių medžiagų montavimo kokybė, sandarumo priemonių taikymas. Atkreipiamas dėmesys į netinkamai sprendžiamus ilginių šalčio tiltelių ir sandarumo sluoksnio ir konstrukcinių mazgų sprendimus. Pateikiama informacija, kaip tinkamai konstrukciniai mazgai ir sandarumo sluoksnis turi būti užtikrintas.
Visi techniniai sprendimai galintys daryti įtaką energinio naudinugmo klasei būtų įvertinti statybų metu. Rizika dėl kurios galima būtų negauti siekiamos energinio naudinugmo klasės būtų suvaldyta. Atliekame techninę projekto priežiūrą pagal mūsų pateitkas rekomendacijas susijusias su energinio naudingumo projektavimo, sandarumo, inžinerinių sistemų projektavimo klausimais, užtikriname kad darbai statybų metu būtų atlitki pagal projektą.
Lietuva, įgyvendindama Europos parlamento ir tarybos direktyvos 2010/31/ES dėl pastatų energinio naudingumo nuostatas, turi užtikrinti, kad visi nauji pastatai būtų beveik nulinės energijos.
Pastato energinio naudingumo sertifikavimas – reglamentuotas procesas, kurio metu nustatomas pastato energijos sunaudojimas, įvertinamas pastato energinis naudingumas priskiriant pastatą energinio naudingumo klasei ir išduodamas pastato energinio naudingumo sertifikatas.
Atliekame pastatų energinio naudingumo sertifikavimą pagal LR galiojančius reikalavimus. Sertifikavimo tikslas – nusatyti energinio naudingumo klasę jau pastatytame pastate. Sužinoti pastato energijos vartojamus poreikius. Šilumos poreikio šildymui, vėsinimo, vėdinimo. Nustatomi energijos vartojimo rodikliai.
-
Pastato energinio naudingumo sertifikavimas
Galime pasiūlyti visų įrengtų sistemų aptarnavimo paslaugą. Teikdami šią paslaugą įsipareigojame prisiimti atsakomybę už Energijos Taupymo ir vartojimo efektyvumo palaikymą 24 valandas per parą / 7 dienas per savaitę.
Stebėdami bei kontroliuodami visus energijos vartotojus ir juose vykstančius procesus. Tam tikslui įkūrėme ir plečiame informacinių sistemų ir klientų aptarnavimo padalinius.
Sandarumas – oro infiltracija (judėjimas) per konstrukcijų susikirtimo vietas. Oro judėjimas per konstrukcijų susijungimus susidaro dėl temperatūrų skirtumo ir vėjo poveikio į išorines atitvaras. Sandarumas – vienas efektyviausių ir mažiausiai kainuojančių energijos taupymo būdų, jeigu yra planuojamas (projektuojamas) ir atliekamas laiku.
Sandarumo projektavimas, tai darbas kuris prasideda pastato architektūrinės koncepcijos sukūrimo metu ir tęsiasi iki pastato statybos pridavimo. Pastato architektūrinės koncepcijos sukūrimo metu pradedama vertinti konstrukcijų susikirtimo vietos. Dalinamasi sukaupta praktika ir patirtimi priimamos racionaliausi sprendimai užtikrinantys kuo aukštesnį pastato sandarumo lygį. Statybų proceso metu atliekami sandarumo matavimai kurie papildomai patikrina darbų kokybę, leidžia ištaisyti klaidas mažiausiais kaštais.
Atliekame sandarumo projektavimo darbus, užtikrinančius nepertraukiamą pastato sandarumo sluoksnį. Teikiame rekomendacijas sandarumo užtikrinimo klausimais. Atliekame fizinius sandarumo matavimus (sandarumo testus) įrengtuose pastatuose, lokalizuojame konkrečias nesandarias pastato konstrukcines vietas. Teikiame rekomendacijas, kaip ištaisyti sandarumo sluoksnyje padarytas klaidas.
Sandarumo matavimo metu pučiančiomių durų (blower door) pagalba patalose sukuriamas teigiamas ir neigiamas slėgis iki 100Pa skirtumo tarp lauko ir pastato vidaus. Teigiamos slėgio sukūrimo metu ventiliatoriaus pagalba oras pučiamas į patalpas, neigiamo slėgio sukūrimo metu oras traukiamas iš patalpų. Nesandarumai pateikiami ne tik skaitine išraiška, tačiau gali būti identifikuojami papildoma įranga – termovizoriumi arba dūmų generatoriumi.
-
Sandarumo matavimai ir projektavimas

Ilginiai šalčio tilteliai (šalčio arba šilumos tilteliai), tai pastatų konstrukcijos vietos, kuriose susijungia skirtingų šiluminių savybių konstrukcijos. Pavyzdžiui sienos ir lango susijungimo vietoje. Šalčio tilteliai atsiranda dėl, izoliacinės medžiagos storio pasikeitimo arba šiluminių savybių pasikeitimų, pavyzdžiui sienos ir balkono susijungimo vietoje, dėl izoliacinę medžiagą kertančių elemetų, pavyzdžiui laikantys elementai kerta izoliacinę medžiagą.
Atliekame illginių šalčio tiltelių skaičiavimo ir modeliavimo darbus pagal LST EN ISO 10211:2007 metodiką. Teikiame racionalias rekomendacijas siekiant išvengti konstrukcijos peršalimo galimybės. Užtikriname pastato terminį vienalytiškumą. Nustatomas temperatūrinis konstrukcinio mazgo laukas, įvertinamos peršalti galinčios vietos. Apskaičiuojamos ir pateikiamas Psi (W/mK) ilginio šalčio tilto vertės.
Visiems naujai statomiems pastatams siekiantiems gauti A arba aukštesnę energinio naudinugmo klasę ilginių šalčio tiltelių skaičiavimai privalomi. Sudaroma ilginių šalčio tiltelių skaičiavimo ataskaita.
Ilginių šalčio tiltelių skaičiavimų metu matomas konstrukcinio mazgo temperatūrinis laukas, kas leidžia išvengti rasos taško atsiradimo konstrukcijoje, išvengiama peršalančių vietų atsiradimo konstrukcijose.
-
Ilginių šalčio tiltelių skaičiavimas
-
Ilginių šalčio tiltelių modeliavimas
-
Konsultavimas ilginių šalčio tiltų įtakos mažinimo klausimais
Energijos monitoringo sistema – taupymo projektuose naudojame naujausias informacines sistemas ir technologijas.
Naudodami kompiuterizuotas monitoringo sistemas galime įrengti automatizuotas, nuotoliniu ryšiu nuskaitomas visų energijos rūšių energijos apskaitas (elektra, dujos, vanduo, garas ir t.t.). Klientui pageidaujant, energijos monitoringo programą galime pritaikyti prie individualių jo poreikių. Nuskaitymo įrangos kontrolerius galime sujungti su kitomis sistemomis. Energijos monitoringo programoje kaupti bei analizuoti duomenis iš tokių sistemų kaip – praėjimo kontrolės sistema (objekte apsilankančių žmonių skaičiaus, srauto pokyčio, darbo dienos laiku analizė), produkcijos apskaitos sistema ir t.t.
Monitoringas (stebėsena) lengviausias kelias efektyvaus vartojimo link.
Projektuojame reaktyvinės galios kompensavimo sistemas. Surenkame ir įdiegiame reaktyvinės galios kompensavimo įrenginius. Visada prieš diegiant šias sistemas pirmiausia atliekame matavimus. Tik remdamiesi matavimais parenkame optimalius kondensatorių rinkinius ir geriausiai tinkantį reaktyvinės galios kompensavimo valdiklį.
Aktyvūs veiksmai objekte Energijos Taupymo rezultatui pasiekti – naudodami kompiuterizuotas monitoringo sistemas. Atliekame energijos ir resursų suvartojimo analizę. Sugeneruojame idėjas. Įgyvendiname naudodami įvairius valdymo, automatizavimo, žmogiškojo faktoriaus eliminavimo sprendimus.
Paminėtus energijos taupymo sprendimus taikome objekto energetinio ūkio dalyse – apšvietimas, teritorijos apšvietimas, vėdinimas, kondicionavimas, šildymas, šaldymas ir kita technologinė įranga. Kiekvienam objektui kuriame unikalias idėjas. Įdiegtų sistemų pagalba valdome visas objekto inžinerines sistemas naudojančias energiją. Mūsų tikslas – energijos naudoti tik tiek, kiek reikia.
Žvelgdami į ateities iššūkius, šiuo metu klientams siūlome naujausią mūsų paslaugą. Efektyvaus energetinio ūkio kūrimo ir valdymo strategiją. Paremtą naujausiomis technologijomis bei jų tobulėjimu ateityje.
Atliekame objekto energetinio ūkio auditą. Susipažįstame su situacija, klientui galime tiksliai įvardinti problemas. Vadovaujamės surinkta informacija ir geriausia praktika tikslingai parinkdami reikalingus sprendimus.
Išanalizavę Kliento objekto (objektų) energijos resursų pirkimo kainas, atliekame skaičiavimus ir Klientui pasiūlome mažiausiai lėšų kainuojančius energijos pirkimo variantus.
Atliekame investicijų į inžinerines sistemas skaičiavimus ir analizę. Atlikus objekto inžinerinių sistemų monitoringą. Atsižvelgdami į konkrečių produktų charakteristikas, objekto inžinerinių sistemų konkretų darbo laiką ir t.t., išmatuoti esamas energijos sąnaudas. Pateikiame pasiūlymą dėl naujų investicijų diegimą objekte ir atliekame atsiperkamumo analizę.
Esant poreikiui, su siūlomu produktu galime atlikti bandymus ir nustatyti realias energijos sąnaudas. Tokiu būdu skaičiuojant investicijas būtų vadovaujamasi ne pateiktomis gamintojo techninėmis charakteristikomis, o realiais bandymų metu gautais rezultatais.
Atsinaujinančios energetikos (saulės, vėjo, hidroenergijos ir t.t.) panaudojimas konkrečiame objekte. Galimybės panaudoti konkrečiame objekte (objektuose) analizė, įrenginių parinkimas ir atsipirkimo analizė.
- Ličio baterijų sprendimai elektromobiliams;
- Energijos kaupimo sistemos alternatyvios energijos generavimo šaltiniams;
- Tinklo apkrovimo optimizavimo ir išlyginimo sprendimai;
- Perteklinės energijos kaupimo sistemos;
- Rezerviniai maitinimo sprendimai.